بورت (انواع و کاربردها)- شیشه آلات آزمایشگاهی

  1. خانه
  2. وبلاگ
  3. بورت (انواع و کاربردها)- شیشه آلات آزمایشگاهی

بورت آزمایشگاهی چیست؟

بورت یکی از پرکاربردترین شیشه آلات آزمایشگاهی است که در شیمی تجزیه و خصوصا تیتراسیون، برای توزیع یک مقدار متغیری از محلول شیمیایی و اندازه گیری مورد استفاده قرار می گیرد.

انواع بورت

۱- حجمی: برای اندازه گیری و انتقال حجم مشخصی از مایع استفاده می گردد.
بورت حجمی۲- پیستونی یا دیجیتال: این وسیله مشابه سرنگ بوده، که شامل یک سوراخ دقیق و پیستون می باشد. دارای انواع دستی و اتوماتیک است.از معروفترین برندهای این نوع میتوان به BRAND آلمان اشاره کرد.
بورت دیجیتال۳- اتوماتیک: دارای انواع اتوماتیک همراه با مخزن پرکننده با دو راه خروجی می باشند که برای مصارف خاصی در آزمایشگاه ها به کار می روند.

بورت اتوماتیک

جنس انواع بورت

می تواند لوله ای، شیشه ای یا پلاستیکی با درجه بندی باشد. در نوک این وسیله یک متوقف کننده و یک شیر برای کنترل جریان محلول شیمیایی وجود دارد. استوانه ی متوقف کننده و شیر می توانند از جنس شیشه یا تفلون (PTFE) باشند.

سایر ویژگی بورت

حالتها

مدرج: این محصول دارای درجه بندی بوده اما درجه بندی این وسایل برعکس بوده و صفر آنها در بالا قرار می گیرد.

لوازم جانبی

پوآر : این وسیله همانند پمپ با اعمال فشار به محلول داخل مخزن باعث انتقال محلول به ستون بورت می گردد.
مخزن : این محصول یکی از ملحقات بورتهای اتوماتیک می باشد که به استوانه مدرج متصل بوده و محلول از طریق این مخزن به داخل استوانه راه می یابد.

تفاوت بورت با پیپت

در واقع پیپت وسیله ای برای انتقال مایع و دارای دقت کمتری در مقایسه با بورتها است. اما بورتها وسیله ای برای جابه جایی یک مقدار از مایع با دقت بالا می باشند و برخلاف پیپت که صفر آن در پایین است، صفر آن در بالا قرار دارد.

برای تهیه ی تمامی شیشه آلات آزمایشگاهی بهار تجهیز اعم از بورت اتوماتیک مخزن شیشه ای و پلاستیکی، ساده شیر تفلونی و ساده شیر شیشه ای، پوآر ، مخزن از طریق فرم ثبت سفارش آنلاین اقدام نمایید یا با شماره های تماس ۳۳۹۲۲۸۹۶-۳۳۹۱۵۱۹۰ تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

جدیدترین مطالب

تماس باما

واتساپ

09331656007

phone

تلفن تماس

021-33464597

021-33943212

ارتباط از طریق واتساپ

ارتباط از طریق واتساپ