پارافیلم چیست و چه کاربردی دارد؟

 1. خانه
 2. وبلاگ
 3. پارافیلم چیست و چه کاربردی دارد؟
پارافیلم

پارافیلم چیست ؟

پارافیلم ( به انگلیسی parafilm ) پلاستیک قابل انعطاف پذیری، مقاوم در برابر رطوبت می باشد ، پلاستیک انعطاف پذیر مقاوم در برابر گرما برای انواع مختلفی از برنامه های کاربردی بالینی و صنعتی، عموما برای سال ها در زمینه های علمی و آزمایشگاهی مورد استفاده قرار گرفته است.

بیشتر از آن برای مهروموم یا به اصطلاح پلمپ کردن یا محافظت از ظروفی نظیر بالن ها، بشرها و کووت ها مورد استفاده قرار می گیرد. این یک پوشش با سرعت بالا در استفاده و از نظر اقتصادی پارافیلم بسیار مقرون به صرفه می باشد.

پارافیلم آزمایشگاهیکاربرد پارافیلم در آزمایشگاه :

پارافیلم برای آزمایشگاه های علمی ایده آل است چون یک فیلم خود مهر و مومی و ترمو پلاستیک است. میزان از دست دادن مایعات را در حد حداقل نگه می دارد.

پارافیلم در آزمایشگاه برای حفاظت و حفظ محتوای لوله ها ، بالن ها و پتری دیش ها عالی است.

ویژگی های بی همتای این فیلم باعث می شود که حول شکل های غیر عادی و سطوح حلقوی  قرار بگیرد. پارافیلم را می توان ۳ تا ۴ برابر طول اولیه اش قبل از این که بشکند کش داد.

کاربرد های آزمایشگاهی در زمینه ی میکروسکوپ الکترونی عبوری :

پارافیلم سطح آب گریز بی نظیری را برای انتقال مقادیر اندکی از معرف ( عامل ) های شیمیایی به یک گرید ( شبکه ) میکروسکوپ الکترونی عبوری فراهم می کند. ریختن یک قطره معرف به داخل سطح پارافیلم، یک قطره ی مایع مهره مانند عالی که پخش نمی شود به وجود می آورد که بر روی آن می توان یک گرید را قرار داد به طوری که مایع را لمس کند و بدین وسیله مقدار کنترل شده ای از مایع توسط آن برداشته شود.

استفاده از پارافیلم به ویژه زمانی مفید است که معرف های گران در کار دخیل هستند. از آن هم چنین می توان برای برداشتن گرید های شناور و سطوح مایعی محکم استفاده کرد.

کاربرد پارفیلم در بیمارستان ها :

پارافیلم در تمامی آزمایشگاه های بیمارستانی و نواحی نگهداری از وسایل پزشکی کاربرد دارد. از این محصول می توان به عنوان یک سینی و پوشاننده ی طبقات برای جلوگیری از لیز خوردن و شکستن بطری های مواد شیمیایی آزمایشگاهی ، ظروف و شیشه آلات آزمایشگاهی استفاده کرد.

پارافیلم را می توان با استفاده از تکنیک های تابشی یا پراکسید هیدروژن استریل کرد. پارافیلم در شکل دریافت شده اش استریل در نظر گرفته نمی شود.

ویژگیهای پارافیلم توسط شرکت bemis تولید کننده این محصول

 • مناسب برای جلوگیری از آلودگی ، تبخیر و یا ریختن نمونه های آزمایشگاهی
 • قابلیت انعطاف پذیری زیاد ، چسبیدن به تمامی سطوح و حتی نا صاف ترین شکل ظرفها را میسر می سازد .
 • محصول انحصاری شرکت American National Can Co
 • قابلیت کشیده شدن از طول و عرض به مقدار ۲۰۰ درصد اندازه سطح اولیه
 • عاری از plasticizers
 • تشکیل شده است از polyolefin ها و موم های پارافین
 • مقاوم در برابر محلولهای نمکی، اسیدهای غیر آلی و محلولهای قلیایی
 • مطابقت با استاندارد FDA (در صورت استفاده در دمای زیر ۵۵ درجه سانتیگراد و رعایت اصول GMP)
 • موجود بصورت رولهای با طول ۳۸ متر و عرض ۱۰ سانتیمتر
بهار تجهیز آماده فروش parafilm به صورت تک و عمده می باشد.شما می توانید برای اطلاعات بیشتر در مورد قیمت و نحوه خرید به قسمت تماس با ما مراجعه و از طریق فرم یا شماره های تلفن با ما تماس بگیرید.همچنین میتوانید از فرم ثبت سفارش استفاده کنید و محصول در خواستی خود را به صورت آنلاین سفارش دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

جدیدترین مطالب

تماس باما

واتساپ

09331656007

phone

تلفن تماس

021-33464597

021-33943212

ارتباط از طریق واتساپ

ارتباط از طریق واتساپ